Jmenuji se Baruš Jeřábková a toto je rozcestník mých projektů.
Všechny se točí okolo hudby, umění a digitálních technologií a vzájemně se propojují. 

Kreativní technologie

Nabídka vzdělávacích akcí
a inspirativního obsahu v oblasti využití technologií ve výtvarce a hudebce

FacebookYouTubeInstagram

Baruš Mima

Nabídka hudebních vystoupení
s vtipnými písničkami pro děti
(i když... ono to baví i dospělé)

FacebookYouTubeInstagram

Rooshie music

Experimentální elektronicko-vokální hudební produkce

FacebookYouTubeInstagramLinkLink

Kontakt

Mgr. Barbora Jeřábková

jerabkovabarus@gmail.com

+420 721 553 701

IČO: 75563720

Fotky

FacebookTwitterLinkedIn

O mně

Jmenuji se Baruš Jeřábková a jsem umělkyně, lektorka a učitelka. Jako umělkyně se věnuji především audiovizuální tvorbě, která se neobejde bez elektroniky. Proto je její používání pro mě přirozené a baví mě neustále objevovat nové blbinky, kterými ale mohu vyjádřit něco ze sebe. Pořádám workshopy a přednášky pro učitele a děti. Chci, aby moje programy vždy vycházely z vlastní zkušenosti, a proto aktivně tvořím a neustále se učím. Mým cílem je přání inspirovat ostatní, aby obdivovali svět v detailech, a aby se trochu nakazili uměleckým, bláznivým a především hravým a kreativním myšlením. 

Vystudovala jsem učitelství výtvarné výchovy a vizuální tvorby na PdF MU a mám poměrně pestrou pedagogickou praxi jak ze škol, tak volnočasových aktivit.

Mým dětským snem bylo být malířkou, ale později jsem dala přednost pedagogické dráze. Nicméně uměleckou tvorbu jsem nikdy neopustila, ačkoliv se hodně proměnila. Momentálně mě zajímá elektronická hudba ve spojení s animacemi, body artem s performativními prvky a prací se světlem nebo se zcela obyčejnými výjevy z našeho okolí, upozorňování na detail, na krásu v obyčejnosti, kterou často přehlížíme.

Na začátku mé hudební tvorby stálo mé učení se hře na klavír v dětství, postupem času jsem nabrala cenné zkušenosti v kapelách v naší církvi a amatérském pěveckém sboru. Pak jsem v rámci táborů a další práce s dětmi začala skládat písničky pro děti. Některé z nich můžete najít na mém YouTube kanále "Baruš Mima". Později jsem objevila možnosti tvorby hudby na mobilních zařízeních a to mi otevřelo nové možnosti pro autentickou tvorbu. Svou novou cestu jsem začala sdílet na svém druhém YouTube kanále "Rooshie". Tato zkušenost mě také přivedla k členství v mezinárodní hudební komunitě, kde zkoumám, jak se v 21. století můžeme sami vzdělávat pomocí internetu a sociálních sítí, a jak můžeme kreativně spolupracovat a komunikovat prostřednictvím uměleckého prožitku.

Aktuálně spolupracuji s Eduzměnou Kutnohorsko, Národním pedagogickým institutem, spolkem Prototýpci, platformou OrgPad a vývojářem hudebních aplikací Elf Audio. Vyučuji také hudební a výtvarnou výchovu kombinované studenty gymnázia Heřmánek.

Mé články a rozhovory najdete na www.kreativnitechnologie.cz